Konkurs ekologiczny IAS

WIELKI SUKCES ALICJI KOWALCZYK W KONKURSIE PLASTYCZNYM NA ULOTKĘ EDUKACYJNĄ NA TEMAT ROŚLIN INWAZYJNYCH „INWAZJA ZIELONYCH

Uczennica naszej Szkoły   Alicja Kowalczyk otrzymała wyróżnienie w konkursie na ulotkę na temat gatunków inwazyjnych roślin  pod nazwą „Inwazja zielonych” organizowanym przez Uniwersytet Śląski  i Uniwersytet Rolniczy w Krakowie w ramach projektu IAS/ecoSystemCARE. Konkurs miał na celu wyłonienie projektu ulotki edukacyjnej na temat wybranych inwazyjnych gatunków roślin, występujących na terenie południowej Polski oraz działań mających na celu ograniczenie ich areału. Ulotka mogła dotyczyć jednego lub kilku wybranych gatunków roślin inwazyjnych i miała zawierać propozycje sposobów/metod ograniczenia rozprzestrzeniania się tych roślin, które są możliwe do wdrożenia przez każdego bez nadmiernego wysiłku.