O placówce

Logo SP4

Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Jana Kochanowskiego położona jest w miejscowości Zaryte, która stanowi obecnie dzielnicę Rabki. Szkoła zlokalizowana jest przy drodze Bielsko-Biała - Nowy Sącz  w odległości ok. 3 km od centrum Rabki. Zaryte położone jest w dolinie Raby, na pograniczu Beskidu Wyspowego i Gorców. Szkoła usytuowana jest na południowych stokach Lubonia Wielkiego (1022 m n.p.m.).
Największym bogactwem Rabki są jej walory krajobrazowo – przyrodnicze. Naturalne piękno stanowi  otoczenie okolicznych gór Beskidu Wyspowego oraz Gorców, liczne punkty widokowe, które dla przybywających tu  ich miłośników i turystów są łatwo dostępne.
 Wybitnie turystyczno – wypoczynkowa miejscowość Rabka-Zdrój, wykorzystując swoje doskonałe warunki przyrodnicze, ciekawą rzeźbę terenu, klimat, wody i bogatą szatę roślinną spełnia  optymalne funkcje  turystyczne i rekreacyjne.

Bo dobra na trzy części mądrzy rozpisują:
 Jedne w umyśle, drugie w ciele ukazują,
Trzecie z strony przychodzą, co szczęściem zowiemy;
 Wszystkich trzeba, jeśli żyć doskonale chcemy.

Jan Kochanowski (Dziewosłąb)