KOPCIUSZEK w wersji niemieckojęzycznej

9 czerwca uczniowie klasy 8 przedstawili w języku niemieckim fragment baśni braci Grimm pt. „Kopciuszek”. W rolę tytułowego bohatera wcieliła się Alicja Kowalczyk, rolę macochy zagrała Dominika Bala a jedną z sióstr została Jolanta Piwowar.

Dorota Wacławik wystąpiła w roli posłańca, zaś Łukasz Żmuda jako narrator zapowiadał każdą kolejną scenkę. Amelia Wójtowicz uświetniła przedstawienie piękną grą na skrzypcach.

Alicja Kowalczyk w roli Kopciuszka.

Elementy teatru na lekcjach miały na celu pobudzenie fantazji i kreatywności wśród uczniów oraz zmotywowanie ich do nauki języka niemieckiego. Próby stwarzały możliwość  poszerzenia umiejętności językowych i komunikacyjnych oraz ćwiczenia współpracy w grupie. Nasi uczniowie wykazali się nie tylko dobrą znajomością tekstu w języku niemieckim ale także świetną grą aktorską.

Dziękujemy Dorocie Wacławik oraz Robertowi Skawiańczykowi za wykonanie zdjęć aparatem zakupionym w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Poniżej zamieszczamy efekty pracy naszych uczniów.

Opracowała: Joanna Macioł