Małopolski Konkurs Matematyczny

W dniu 13 listopada 2023 r. w naszej szkole odbył się Etap szkolny Małopolskiego Konkursu Matematycznego.

Do konkursu zgłosiły się 3 osoby z klasy VIII: Klaudia Gacek, Wiktoria Gacek i Maciej Możdżeń.

Uczniowie ci dzielnie walczyli z postawionymi im zadaniami. Niestety mimo trudu nie udało im się awansować do dalszych etapów.

Gratulujemy odwagi!

Matematyka jest niekwestionowaną królową nauk. Można jej nie rozumieć, co w konsekwencji przekłada się na to, że wielu uczniów jej nie lubi, ale nie ulega wątpliwości, że opierają się na niej wszystkie przedmioty ścisłe, wspiera ona badania i analizy, pomaga też w nauce i finansach - a nawet w obliczaniu domowego budżetu i grze w karty. Stanowi część naszego życia, dlatego nie ma przed nią ucieczki.

E.Sularz