Wycieczka do Edukacyjnej Sali Zabaw „AleKlocki” w Myślenicach

13 czerwca uczniowie z klas drugiej  i trzeciej udali się na wycieczkę  do największej w  Polsce Sali Zabaw z klockami LEGO.

Pod okiem animatorów wzięli udział w zabawach integracyjnych z  dużymi klockami LEGO, kreatywnych warsztatach „Bezpieczeństwo na wakacjach” oraz w  zajęciach z robotyki. Po zregenerowaniu sił i poczęstunku przystąpili do zabaw według własnych pomysłów. Niektórzy wybrali tworzenie budowli zgodnie z  instrukcją, inni rozgrywkę piłkarzykami  z klocków, a jeszcze inni tworzyli konstrukcje według własnych pomysłów.

Budowanie z klocków LEGO dostarczyło dzieciom dużo radości i niesamowitych wrażeń. Każdy znalazł tu coś dla siebie. Oprócz wspaniałej zabawy, dzieci uczyły się współpracy w grupie, cierpliwości, logicznego myślenia. Miały też okazję rozbudzić swoją wyobraźnię i pomysłowość.