Ogólnopolski projekt- "Przerwa na czytanie 2023".

18 października nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie  pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie.

Podgląd   Projekt ten odbył się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom, organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Koordynatorkami wydarzenia były panie  Małgorzata Nawara,    a także  Joanna Luberda. W przygotowania zaangażowały się również uczennice z klasy V.

Tego dnia na korytarzach szkolnych było ciszej niż zwykle, gdyż uczniowie zaczytali się w różnych książkach przygotowanych specjalnie na to wydarzenie lub tych przyniesionych z domu. W ten niezwykły sposób kolejny raz promowaliśmy czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży naszej placówki. Dzięki temu pokazaliśmy uczniom, że czytanie może być inspirujące i mogą to robić w dowolnej chwili.  We wspólnym biciu rekordu wzięło udział 79 uczestników (dzieci i młodzieży), a także 14 nauczycieli i pracowników szkoły.  W projekcie został również wykorzystany sprzęt z Laboratorium przyszłości, którym wykonano zdjęcia.

Do zobaczenia za rok :) :) :)