Sekrety książki „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” zamknięte w lapbooku, czyli PROJEKT KLASY VI z wykorzystaniem L.P.

Lapbook - to rodzaj książki stworzonej na brystolu  z wieloma zakładkami, kieszonkami, kopertami czy schowkami, które zawierają informacje na temat lektury. Zabawa polega na tym, że każdy rodzaj informacji zostaje przekazany w inny, ciekawy i zaskakujący sposób.

Uczniowie klasy VI w ramach omawiania lektury „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” opracowali w grupach na lekcji języka polskiego właśnie lapbooki. Zwieńczeniem pracy było zaprezentowanie 13 grudnia projektów na forum klasy i ich ocena.

Trzeba przyznać, że uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i pomysłowością. Ich lapbooki zawierały rysunki przedstawiające bohaterów książki, opisy miejsc, plany wydarzeń, charakterystyki postaci, krzyżówki, ciekawostki dotyczące lektury i wiele innych informacji.
Do uwiecznienia projektu zostały wykorzystany sprzęt z Laboratorium Przyszłości.

Efekty pracy oceńcie sami…

Opracowała:

Joanna Luberda