Sekrety książki pt. „Pinokio” zamknięte w lapbooku, czyli niezwykłym projekcie klasy IV wykorzystaniem L.P.

Podczas omawiania lektury „Pinokio” uczniowie klasy 4 rozpoczęli swoją przygodę z lapbookami. W wolnym tłumaczeniu lapbook to książka na kolanach, obrazkowa mapa myśli.

Można ją wykonać różnymi technikami. Do realizacji tego projektu wykorzystali kolorowe bloki i papiery, na których wklejali opracowane przez siebie zagadnienia przygotowane przez panią Joannę Luberdę.

Trzeba przyznać, że uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i pomysłowością. Ich prace zostały urozmaicone krzyżówkami, rebusami, zdjęciami, rysunkami oraz różnymi kieszonkami i wycinankami. W lapbooku znalazły się wszystkie niezbędne informacje dotyczące lektury jak np. elementy świata przedstawionego, opis bohatera, wybranej przygody i wiele innych.

Uczniom taka forma omówienia lektury bardzo przypadła do gustu, prace wyszły znakomicie. Można więc spodziewać się jeszcze lepszego projektu klasy IV przy okazji omawiania kolejnej lektury. Do uwiecznienia projektu zostały wykorzystany sprzęt z Laboratorium Przyszłości.

Efekty pracy oceńcie sami…